Portrét VIII. Processed with VSCO with a6 preset

Portrét VIII.

Priateľstvo.
Je mnoho ľudí, ktorých počas života voláme priateľmi. Niektorí sa v širšom merítku času naozaj len letmo mihnú, iní pobudnú o čosi dlhšie. Čo-to si vzájomne odovzdáte, naučíte sa, občas sa možno popálite. A potom sú tu priatelia, ktorí svoj život postupne s tým vaším nenápadne prepletú, a stanú sa tak neoddeliteľnou súčasťou vás.

Priateľstvo je jednou z vecí, ktorú si nesmierne vážim. Uvedomujem si, aké šťastie je byť obklopený ľuďmi, ktorí s vami držia nech sa deje čokoľvek. Moji priatelia mi denne ukazujú, ako som nimi ľúbená, prijatá, ako sa o mňa starajú a zaujímajú. Mať niekoho, s kým môžete zdieľať svoje (malé či veľké) víťazstvá i prehry je krásny, srdce-hrejivý pocit.
Priateľstvo je však obojsmerná cesta. Tomuto som dobre porozumela nanešťastie až po mnohých chybách. Nebyť sebecká, nielen brať, ale tiež veľa dávať. Lásky a starostlivosti, radosti a úsmevov, podpory a nežných slov, dobrých skutov. Sú stále časy, kedy mám pochybnosti o tom, či som dobrou priateľkou. Považujem za nevyhnutné sa z času na čas obzrieť späť na svoje správanie či uvažovanie, aby sa mohlo priateľstvo stať ešte o čosi hlbším a pevnejším.

Som veľmi šťastná, že mám okolo seba komunitu tých najlepších priateľov. Hoci som úplne hrozná v udržiavaní online konverzácií a občas i celkového kontaktu, častokrát sa sťahujem do seba a odmietam stretnutia, každý z nich je tu napriek tomu vždy pre mňa, za čo som nekonečne vďačná.
Uvedomujem si, že najmä v tejto nešťastnej pandemickej dobe je dôležité pracovať na tom, aby sme priateľstvá utužovali. Dať si spolu cez internet pohár vína alebo si niečo zahrať, občas sa ozvať a zistiť, ako sa našim milým priateľom vodí. Poslať im list alebo nejaký malý balíček, len tak, pre radosť. Rozdávanie a prijímanie dobra medzi kamarátmi patrí medzi moje obľúbené činnosti.

Toto fotenie nie je tak úplne portrétové, no ako lepšie zachytiť tému priateľstva, ak nie s mojou najmilšou priateľkou? Fotila som s mojou Betkou, snažiac sa zachytiť naše zvyčajné momenty, rozpravy a smiechy pri šálke kávy alebo pohári prosecca. Ďakujem všetkým mojím priateľom, ktorí sú pre mňa cenným pokladom. Vďaka za to, že ste takými úžasnými ľudskými bytosťami, ktorých mám šťastie nazývať priateľmi.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Naspäť hore